niedziela, 5 sierpnia 2012

Odejść na wieczną służbę?

PJN podał na facebooku smutną informację o śmierci ostatniego obrońcy Westerplatte: "W niedzielę o godz. 13.30 odszedł na wieczną służbę ostatni z nich - mjr Ignacy Skowron". Ton patetyczny! Wieczna służba? Czy przez wieczność będzie stał na baczność z karabinem u nogi? Jeśli, tak to mu współczuje. Chyba że PJN ma sprawdzone informacje zza światów? Może mjr chciałby poleniuchować, a nie wiecznie służyć? No i komu? Boga ma bronić? czy Polskę? Zresztą coraz częściej podaje się informacje o zgonie w stylu odejścia np. do domu Ojca, nawet w przypadkach osób niekoniecznie wierzących. Taki styl wypowiedzi rozpowszechnił się po śmierci Jana Pawła II, który stał się "pierwszym" powracającym czy odchodzącym do domu Ojca

3 komentarze:

 1. Ciekawe spostrzeżenie. Masz zmysł obserwacji. Nie zwróciłabym na to uwagi. Ciekawe, jaka jest Twoja wizja nieba.
  Chciałam spyta o Twoje spojrzenie na wydarzenia w Warszawie 1 sierpnia, gdy wygwizdano Hannę Gronkiewicz -Walz podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Mam mieszane uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 2. co roku jest wygwizdana... nie lubią jej i ekipę PO, która najpierw składa kwiaty, a później znika i wówczas cała reszta może oddać hołd powstańcom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle, że tym razem płomienne i wzruszające przemówienie do gwiżdżącej młodzieży miał Powstaniec. Sprzeciwił się takiemu zachowaniu i prosił o uszanowanie powagi chwili. A potem rozpętała sie madialna burza na ten temat. To wszystko takie uczuciowe... PO wie jak takie sytuacje wykorzystać "to boost its PR". Nie lubię.

  OdpowiedzUsuń