piątek, 24 września 2010

Kilka myśli... wypisanych/inspirujących

Nasi rodzice wbili nam w głowy, byśmy uważali na szklane przedmioty i uważali na siebie. Że zwykli ludzie nie czynią cudów i że nie wyrusza się w podróż, nie wiedząc, dokąd się zmierza. Uwolnij nas od przeklętych przesądów, od tej manii wyjaśniania wszystkiego i robienia tego, co podoba się innym.
Błogosławieni, którzy stawiają pierwsze kroki.
Istnieje wiele sposobów, by służyć Bogu. Jedynie człowiek szczęśliwy może promieniować szczęściem wokół.
Marzenia wymagają sporo pracy. (z książki Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...)
P.S. Książkę polecam

8 komentarzy:

 1. Gdy ruszyć chcesz w najdalszą z dróg
  Tam gdzie nie sięga wzrok
  Musisz wziąć oddech i
  zrobić pierwszy krok...
  Anna Maria Jopek. Jedna z lepszych polskich piosenek zagrana genialnie przez Pata Metheny. I tekst o marzeniach. Niech Ci, gdziekolwiek będziesz dopisuje zdrowie, pogoda i dobry humor. A Twoje marzenia niech Cię niosą tam gdzie lśni Twój szczyt... Nie lękaj się. Tylko tak warto żyć. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy człowiek podejmuje już decyzję, to trochę tak, jakby skoczył w wartki strumień, który porywa go w kierunku, o jakim mu się nawet nie śniło, w chwili gdy ją podejmował.

  — Paulo Coelho
  Alchemik

  OdpowiedzUsuń
 3. Ze szczytu można dojrzeć jak wszystko jest małe. Tutaj nasze zwycięstwa i smutki przestają być ważne. To co zdobyliśmy i co straciliśmy zostaje w dole. Ze szczytu góry widzisz jak wielki jest świat i jak szeroki horyzont.

  — Paulo Coelho
  Piąta Góra

  OdpowiedzUsuń
 4. Lecz nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać.

  — Paulo Coelho
  Piąta góra

  To czego szukamy, znajduje się zawsze w zasięgu naszego wzroku, wystarczy rozglądać się wokół uważnie i w skupieniu, żeby odkryć, dokąd Bóg chce nas zaprowadzić i w którą stronę najlepiej iść.

  — Paulo Coelho
  Zahir

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem dobrze jest wytłumaczyć motywy swojego działania osobom, od których może zależeć powodzenie kolejnego kroku. Gdy ktoś stoi Ci na przeszkodzie w osiągnięciu jakiegoś celu, spokojna rozmowa więcej da niż trwanie w milczeniu. Tak myślę. Przykład? Pewna osoba postępuje względem mnie w sposób, którego nie rozumiem. Chciałabym z nią na ten temat porozmawiać, lecz ona mnie unika. Gdyby przedstawiła mi swój punkt widzenia, odczucia, obawy, ze wszystkich sił starałabym się ją wesprzeć. Bardzo dobrze jej życzę, a właściwie kocham. I to powoduje, że górę biorą uczucia, a nie rozum. Wytłumaczenie swoich racji, to apel do rozumu. A przecież każdy choć troszkę go ma, haha...

  OdpowiedzUsuń
 6. - Każdy człowiek ma prawo wątpić w swoje powołanie i czasem zbłądzić. Nie wolno mu tylko o nim zapomnieć. Kto nie wątpi w siebie, jest niegodzien, bo ślepo wierzy w swą moc i popełnia grzech pychy. Błogosławiony niech będzie ten, kto doświadcza chwil zwątpienia.

  -Paulo Coelho
  Piąta Góra

  OdpowiedzUsuń