czwartek, 30 września 2010

Zakazany owoc

 
"Zakazany owoc" to debiut reżyserski cenionego aktora Edwarda Nortona. Jest to opowieść o dwóch przyjaciołach z dzieciństwa, którzy zakochują się w tej samej kobiecie, byłej koleżance z dzieciństwa. Jake Schram (Ben Stiller) i Brian Kilkenny Finn (Edward Norton) mieszkają w Nowym Jorku, są przystojni, samotni, obaj uchodzą w swych środowiskach za ludzi "sukcesu". Pewnego dnia w ich życiu nieoczekiwanie pojawia się piękna Anna Reilly (Jenna Elfman). Niestety, żaden z nich teoretycznie nie może się z nią związać. Bowiem jeden jest księdzem, więc obowiązuje go celibat, a drugi jest rabinem, więc nie może wiązać się z osobą, która nie jest pochodzenia żydowskiego. W filmie dużo relatywizmu religijnego, rabin chodzi do kościoła, do synagogi uczęszcza ksiądz, a nawet pojawia się tam chór gospel, ale zasadniczo to opowieść o miłości. Zatem ten niezwykły trójkąt uczuciowy staje się przyczyną rozmaitych perypetii głównych bohaterów filmu. Trochę niezłego humoru, wszak to komedia romantyczna, no i ostatecznie w konkurach o serce ukochanej zwycięża rabin. Ocena - 4.

4 komentarze:

 1. Pooglądałam sobie fragmenty tego filmu na You Tubie i bardzo chciałabym zobaczyć całość. Norton ma w sobie tyle wdzięku jako ksiądz. Niech się Jake schowa...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wdzięk może i ma, ale jeszcze jest celibat.

  OdpowiedzUsuń
 3. To akurat w oglądaniu filmu nie przeszkadza... A Brian jest po prostu przesympatyczny, w odróżnieniu od Jake'a. Temu się nie da zaprzeczyć. Anna Banana pragmatycznie wybiera zakochanie w mniej niedostępnym mężczyźnie.
  Nie wszyscy jednak mają takie praktyczne podejście do życia, hahaha.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rascal Flatt, "What hurts the most" + sceny z filmu "Keeping the Faith" - Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń