piątek, 1 października 2010

Nie kradnij!!!

Islamski sąd wydał wyrok w świetle prawa szariatu na Abdikarina Adsullahiego. Pojmany człowiek był sądzony za kradzież. W mieście Bakool w południowo-zachodniej Somalii na stadionie piłkarskim przed setkami ciekawskich odcięto mu rękę. Skazany ukradł gotówkę i telefon komórkowy wartości około 550 dolarów. (Internetportal Mareeg z 7.5.2010) Gabor Laczko, bo to w jego blogu tę informacje znalazłem, postulował, aby wprowadzić taką karę do Europy. Ale po dojrzalszym namyśle zrezygnował i tę myśl odrzucił. Martwił się, że niektórzy politycy Włoch, Grecji i innych krajów europejskich nie mogliby się przeżegnać. Ciekawe jakby to wyglądało z polskimi politykami. Teraz wielu oddycha pełną parą, wykonując puste gesty, ciesząc się otwartymi dłońmi,  pięknym uśmiechem, niezłymi notowaniami i pełnym portfelem. Idą wybory pojawiają się tradycyjne tematy zastępcze, a może trzeba by było konkretnie rozliczyć z pracy, z dokonań, z pieniędzy. Niektórym podziękować, a nie ulegać ułudzie zewnętrznego piękna, uśmiechu.
P.S. Kilka moich rozmówczyń stwierdziło, że one lub ich znajome w wyborach głosuje na ładniejszych i przystojniejszych kandydatów (vel kandydatki - ich jest mniej, choć ma być więcej kobiet w polityce). Można więc już teraz typować, kto będzie nami rządzić. Przystojny, gładki pierdoła ma przewagę nad małym, grubszym, ale mądrzejszym. Jednak mały nie urośnie, ale za to może schudnąć. Bo przede wszystkim P.R., no i estetyka. Zatem nie będzie u nas obcinania rąk, wszystko po staremu, a jak kraść to porządnie. A jednak kilka tysięcy lat na Synaju rozbrzmiał Kogoś głos i wciąż każdemu z ludzkiego plemienia nieustannie w sumieniu przypomina: nie kradnij!!! Tego uczy się na religii, panie Napieralski, a wy nie chcecie, by naród tego się nauczył. Jeszcze się uczy nie zabijaj! czcij ojca i matkę! Ale przede wszystkim mówi się o miłości do Boga, do siebie i drugiego człowieka. Zatem nawet jakby wygrała ultraprawica chrześcijańska w Polsce to jednak nie będzie obcinania rąk, najwyżej więzienia. Tak smutno się zrobiło, bo by nie wygrali ładniejsi i przystojniejsi, haha. Chyba muszę wystartować w wyborach: bo i mądry, i wygląda jako tako, haha (jaki próźny). Muszę kończyć, bo późno i piszę już od rzeczy.

1 komentarz:

  1. Dobrze jest mieć dobre zdanie o sobie. To zdrowo. rzadka cecha u Polaków, raczej wciskamy sie w kąt i mówimy 'nie, ja nie, ja taki marny robaczek jestem, fajunia, nic nie umiem...'

    OdpowiedzUsuń