środa, 23 marca 2011

smutna refleksja wiosenna

Dziś zauważyłem, ze smutkiem, że w Polsce jest brudno. Śniegi stopniały i w lasach, przy torowiskach ukazały się sterty "dzikich" śmieci. A w punktach obsługi klienta, sklepach brakuje kultury: słów proszę, dziękuje. Dziś przynajmniej mi tego kilka razy zabrakło. Tak bezsłowowo... Jakoś głupio... Czy tak to trudno wypowiedzieć?...

1 komentarz:

 1. Jest brudno, owszem. Zimą śnieg wszystko miłosiernie zakrywał swoją nieskalaną bielą, a teraz, na przedwiośniu wyłazi człowiecze bezmyślenie. Parę tygodni temu skrzyknęliśmy się z sąsiadami i wyzbieraliśmy śmieci z okolic naszej uliczki. Wyszło tego czternaście worków(!)W tym parę worków butelek po napojach wyskokowych. Zwłaszcza pod lasem było tego zatrzęsienie.
  Myślimy właśnie co z tym problemem zrobić. (Nie z workami, tylko z ludzką niefrasobliwością.) Jak coś mądrego urodzimy - dam znać.
  To zanieczyszczenie środowiska dokładnie obrazuje zaśmiecenie wewnętrzne człowieka. Smutno gdy brakuje ochoty na wypowiedzenie tych prostych słów ludzkiej życzliwości. Ale ponieważ masz to wyczucie i delikatność w sobie, możesz być przykładem i dać innym to czego oni Tobie odmawiają. Może kiedyś coś zaświta w głowach... Kropla drąży skałę.
  A teraz dziękuję za Twoją uwagę i za zaproszenie :-)chętnie skorzystam, choć może wolałbyś żeby to był kto inny... Taki niewinny podstęp, bo gdybym od razu się podpisała, może nie odpisałbyś w ogóle? Taki już mój smętny los, hahaha

  PS
  'Przy torowiskach'?... Czy przesiadłeś się ze swojego srebrnego rumaka na kolej żelazną? Z powodu cen benzyny? Bardziej się opłaca?

  Pozdrowienia. Uważaj na siebie. Take care!

  OdpowiedzUsuń