poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Antysemityzm w Polsce?

Czy w Polsce panuje antysemityzm w Polsce? Proszę mi wymienić jakiś kraj Unii Europejskiej, który w ciągu ostatnich 15 lat miał trzech ministrów spraw zagranicznych pochodzenia żydowskiego  –  Geremka, Rotfelda, Mellera (sprawdźcie chociażby w wikipedii). Proszę mi wymienić taki kraj w Europie? Jaki więc u nas antysemityzm? W jaki sposób są u nas prześladowani Żydzi, skoro rządzą nami, zajmują eksponowane funkcję w rządzie, administracji i mediach.


P.S.
Stefan Meller pochodził ze spolonizowanej rodziny żydowskiej z Ustrzyk Dolnych, był synem Adama Mellera, działacza komunistycznego, uczestnika francuskiego ruchu oporu w trakcie II wojny światowej.

Adam Daniel Rotfeld urodził się w Przemyślanach koło Lwowa w rodzinie inteligencji żydowskiej, jako syn adwokata Leona Rothfelda i jego żony Berty. Rodzice zostali zamordowani przez Niemców w 1943 w Przemyślanach. Od końca 1941 był ukrywany w klasztorze w Uniowie przez grekokatolickich duchownych z zakonu studytów. Ochrzczono go tam imieniem Daniel i nadano mu nazwisko Czerwiński. Do prawdziwego wrócił dopiero kilka lat po wojnie (w formie uproszczonej, z oryginalnego Rothfeld).

Bronisław Geremek przyszedł na świat jako Benjamin Lewertow w żydowskiej rodzinie Borucha i Szarcy Lewertowów. Jego ojciec prowadził wytwórnię futer w Warszawie. Po opuszczeniu getta krótko ukrywał się w Warszawie, po czym wraz z matką wyjechał do Zawichostu, gdzie pod fałszywym nazwiskiem Wachlewscy ukrywali się u Stefana Gieremka, prowadząc jego sklep. Po wojnie Stefan Gieremek ożenił się z matką Bronisława Geremka

1 komentarz: