sobota, 23 kwietnia 2011

Życzeniowo!!!

Łask Pana Zmartwychwstałego, 
hojnej obfitości
- życzę - a na co dzień zdrowia, 
uśmiechu, radości!


Błogosławionych,
radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 

4 komentarze:

 1. Śliczne, wierszowane życzenia!
  Odwzajemniam!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Noc dnia potrzebuje,
  A śmierć uczy miłości,
  Ziemia deszczu-by żyć,
  Człowiek-twego zmartwychwstania..."
  Radosnych, spokojnych, pełnych
  miłości Świąt Zmartwychwstania
  Pańskiego!

  OdpowiedzUsuń
 3. DESIDERATA - piękny tekst. Znałeś go? To też są życzenia...

  Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.
  Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha.
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
  Niech twoje osiągnięcia, zarówno jak i plany, będą dla ciebie źródłem radości. Wykonuj swą pracę z sercem, jakkolwiek byłaby skromna; ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu.
  Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa.
  Niech ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty. Wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu. Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia, ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa.
  Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu.
  Nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj. I czy to dla ciebie jest jasne czy nie, wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze. Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek on ci się wydaje. Czymkolwiek się trudnisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia, zachowaj spokój ze swą duszą.
  Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat.
  Bądź pogodny. Dąż do szczęścia.

  OdpowiedzUsuń