środa, 17 listopada 2010

Nie róbmy polityki

PO chce wygrać wybory samorządowe, pod hasłem "Nie róbmy polityki". PR PO jest bardzo obłudny albo niedouczony, bo wygranie wyborów wiąże się z uprawianiem polityki.  U Arystotelesa (nie był jeszcze zwolennikiem PO i PiS, zatem postać obiektywna) polityka jest rozumiana jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne. W świetle tej definicji można zatem wywnioskować, że PO swym sloganem oświadcza, że nie chce rządzić państwem dla dobra wspólnego. A więc jeśli PO wygra wybory proszę nie mieć pretensji do tej partii, że nie rządzą dla dobra wspólnego,  ale własnego i swej klienteli. Przecież na plakatach uczciwie wszystkich o tym informowali. Pozostaje lepić pierogi, polski przysmak, przepadam zwłaszcza za ruskimi, haha. Smacznego!

5 komentarzy:

 1. Ciekawy blog!!!
  Moim zdaniem interesujące dla czytelnika są notki z życia codziennego czyli swoisty dziennik/pamiętnik, mądre cytaty, a także propozycje książek i filmów, które warto sobie obejrzeć.
  Na uwagę zasługuje również "sportowe podejście do życia"!
  Polityka to raczej temat, który nie zasługuje na poruszanie go ze względu na panujący wieczny chaos, żeby nie nazwać tego inaczej...
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za wyrażoną miłą opinię. Dla mnie polityka jest jednak częścią życia codziennego, słucham radia, interesuje się, co dzieje się wokół mnie, zatem nie potrafię tego oddzielić od siebie mimo panującego chaosu, kłótni, walk. Każdy z nas jest w niej jakoś zanurzony, każdy ma swoje poglądy polityczne, preferencje, opinie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, zgadzam się, że każdy człowiek jest zanurzony w polityce. Przypuszczam, że każdy z nas ogląda wiadomości, śledzi co dzieje się na świecie i nawet gdyby się chciało, to o polityce nie da się zapomnieć. Chodzi mi jedynie o to, że ludzie mają dość polityki i czasem chcą poczytać o czymś milszym:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego czytać nie trzeba. Jesteśmy na szczęście ludźmi wolnymi i żyjemy w wolnym kraju. Życzę wiele miłych chwil!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję, wzajemnie!

  OdpowiedzUsuń